Ticho de Pre Cupé Band, DCRadio a Ptakustik dalšími kapelami Ekompilace 2018

Ticho de Pre Cupé Band

Skupina Ticho de Pre Cupé Band se vyznačuje dramatickým vystupováním se smyslem pro invenci v melodiích a textech, ale dokáže přijít i s poklidným akustickým vystoupením. Tvoří ji pětice muzikantů, kteří na scéně působí už od roku 2003, kdy přišli s debutem Ticho léčí. Za tu dobu mnohokrát objeli Českou republiku, zahráli si na pódiích velkých festivalů i v malých klubech a vydali několik alb a singlů, tím zatím posledním je Zmrzlinář/Je jiná. Žánrově kapela balancuje mezi rock´n´rollem a klasickým českým písničkářstvím, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na Ekompilaci.

DCRadio

DCRadio mají na svém kontě několik výher v soutěžích kapel, ale také singly Tajemství, Lilie nebo Hon na tebe. Jejich tvorba se dá zařadit do kategorie emo punk a už dávno ji vyvezli daleko za hranice domovského Děčína, přestože se dali dohromady teprve před čtyřmi lety. Zahráli si po boku skupin Vypsaná fiXa či zakázanÝovoce a příznivce těší kromě studiového alba s názvem Pod vlivem i smrští energie při živém hraní, kterou předvedou i v rámci projektu Ekompilace.

Ptakustik

Projekt Ptakustik vznikl na popud Tomáše Ptáčka po rozpadu jeho punk-rockové kapely Punkhart. Proběhla výměna elektrické kytary za tu akustickou, a tak se rázem z punkera stal písničkář. Zhruba dva roky poté se však obklopil dalšími hudebníky, čímž Ptakustik přerostl v plnohodnotnou kapelu, jež završila své studiové působení debutovou nahrávkou Jednoduché písně o složitém životě a vydala se vstříc koncertním zážitkům, mezi něž přibude i několik vystoupení v rámci Ekompilace.

Facebook